Skocz do zawartości

Zmiany w VIPie i SVIPie

 Udostępnij


Tomgra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Rodzaj: Modyfikacja przywilejów VIPa i SVIPa

Opis: Proponuję ustawić życie VIPa i SVIPa na 100 HP (ze 105 VIPa i 108 SVIPa), jak również usunąć dodatkową szybkość poruszania się (aktualnie +3% VIPa i +6% SVIPa). W zamian proponuję zwiększyć ilość granatów, jakie mają do dyspozycji - VIP: Smoke, HE, Flash; SVIP: Palak, Smoke, HE, Flash (na zielono dodatkowe granaty).

Dlaczego uważasz, że to dobry pomysł?: Na naszym serwerze VIP i SVIP są zbyt OP. Dodatkowa prędkość niszczy balans mapy (time'ing), jak również pickowanie (SVIP PEEK). Dodatkowe życie powoduje, że w bardzo wielu przypadkach SVIP nie ginie od strzału w głowę z AK, a VIPy nie giną na strzał w głowę z bliskiego dystansu z 5-7, Tec-9, AUGa, shotgunów czy też od 4 strzałów z różnych broni (bądź 3 w brzuch z SG553). Takie doświadczenia są bardzo frustrujące dla przeciwników, którzy po prostu wolą opuścić nasz serwer i pójść na jakiś, gdzie P2W nie jest aż tak ewidentne.

Argumenty, że osoby, które kupiły te rangi nie za to płaciły są śmieszne, bo jednostronna zmiana warunków świadczenia usługi nie jest niczym niezwykłym w świecie usług. Dodatkowo i tak te osoby niezbyt mają okazję wykorzystać swój zakup, bo serwer i tak zazwyczaj stoi pusty (w mojej opinii po części winny temu jest właśnie brak zbalansowania tych rang i ewidentne P2W). Miłego dzionka

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo słaba propozycja... propozycja niszcząca VIPa i zniechęcająca do jego zakupu. duży nerf, bez wymiernej rekompensaty.

i kompletny brak researchu wśród innych serwerów OM, gdzie na cs-p*** ni czy cs-k***my przy podobnej konfiguracji VIPa jest ponad 20 osób.

aż dziwne, że jest to propozycja Tomgry.

 

chcąc innego VIPa, zawsze można dodać/ usunąć/ zmienić:
- HP bazowe/ HP maksymalne
- ilość HP otrzymywanego za zabójstwo itd
- menu broni
- medic shot

- speed

- double jump

- inne (np. brak obrażeń od upadku)

PS. brak graczy na serwerze nie jest spowodowany aktualną konfiguracją VIPa 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że taka propozycja np. na Jailbreaku nie ma prawa bytu, CT zostało tak ułatwione że nie ma najmniejszej opcji o znerfienie svipa bądź vipa. 
Jeśli chodzi o serwer Only mirage, to nie orientuje się aż tak jaki dmg z danej broni jest, ale jeżeli rzeczywiście na strzał z ak-47 w głowę chłop nie umiera to coś jest nie tak. Zmiana przywilejów moim zdaniem nie powinna być robiona ogólnie na wszystkich serwerach tylko na każdym serwerze powinien działać inaczej, czyli tak jak ustali opiekun serwera, końcowo każdy serwer jest inny więc nie można tak ogólnikowo podchodzić do svipa który i odgrywa ważna role na serwerach. 

Dodam tylko ze zgodzę się z skanerem, brak graczy na serwerach to nie jest problem jednej rzeczy bądź jednej osoby. Temat na bardzo długie rozmowy które prawdopodobnie i tak nic nie wniosą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Odpowiedź na post @ SK4N3R

Spoiler
18 minut temu, SK4N3R napisał:

i kompletny brak researchu wśród innych serwerów OM, gdzie na cs-p*** ni czy cs-k***my

Propozycja napisana na bazie doświadczenia z innej sieci, gdzie dzięki mało inwazyjnemu VIPowi (i paru innym sztuczkom) udało się w przeciągu 3 miesięcy rozkręcić 3 serwery OM.

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

aż dziwne, że jest to propozycja Tomgry

18 minut temu, SK4N3R napisał:

propozycja niszcząca VIPa i zniechęcająca do jego zakupu

W przeciągu 2 miesięcy wyjdzie CS2, więc raczej nie wiele jest już do stracenia. 

 

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

HP bazowe/ HP maksymalne

Podstawowym celem tej propozycji jest zupełne zlikwidowanie dodatkowego życia, które w kontekście tego trybu nie ma racji bytu

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

ilość HP otrzymywanego za zabójstwo itd

To jak najbardziej można zwiększyć, szczególnie w przypadku VIPa. SVIP miał już to raz zwiększone, kiedy również liczyłem na usunięcie przywileju maksymalnego życia (wtedy udało się je obniżyć o zaledwie 2 HP).

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

menu broni

Jest to standard na wielu serwerach, więc jest to całkiem sensowny przywilej do dodania - osobiście jestem zaskoczony, że go u nas nie ma.

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

medic shot

Nie wchodzi w grę, daje zbytnią przewagę przy pojedynkach (zwiększenie o 50% wymaganej liczby trafień w gracza w celu jego zabicia, dodatkowo bez odpowiednich zabezpieczeń mógłby być podnoszony przez innych graczy.

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

speed

Podobnie jak medic shot daje zbytnią przewagę przy pojedynkach (niszczy timimg, svip peek)

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

double jump

Zarówno Bonio, jak i teraz Paweł byli zawsze przeciwni temu rozwiązaniu, więc po prostu nie wprowadzą go.

 

18 minut temu, SK4N3R napisał:

brak obrażeń od upadku

Jak najbardziej można by dodać, aczkolwiek na Mirage'u nie ma on zbytnio zastosowania (jedyne jakie mi przychodzi na myśl, to przy tunelu)

 

6 minut temu, inatimer napisał:

Zmiana przywilejów moim zdaniem nie powinna być robiona ogólnie na wszystkich serwerach tylko na każdym serwerze powinien działać inaczej

Propopozycja znajduje się w dziale OM i ma tag OM. JB jest serwerem typowo 4fun, więc dj, życie czy speed są bardziej akceptowalne, co więcej są ważną częścią balansu rozgrywki (patrz zwiększone HP CT)

 

W skrócie to celem tej propozycji jest usunięcie jakichkolwiek przywilejów, które dają graczowi bezpośrednią przewagę podczas pojedynku 1vs1 z innym graczem - pod tą kategorię podchodzi nadmiarowe maksymalne zdrowie, prędkość czy medic shoty. Co do zarzutu o kompletnym braku sensu kupowania VIPa/SVIPa, to i tak jego kupowanie nie ma sensu, bo serwer prawie cały czas jest pusty lub jest na nim mniej niż 6 graczy (i nie jest to wina wyłącznie wakacji, bo serwer świeci pustkami przynajmniej od maja).

I tak, konfiguracja jest po częsci winna temu stanowi, bo osobiście odkąd nie mam SVIPa (tylko VIPa) nie mam żadnych chęci do grania na serwerze, głównie przez dziwne picki (te 6% robi różnicę po wielu godzinach przyzwyczajenia do gry) jak i zdarzające się od czasu do czasu sytuacje, że przeciwnik nie ginie pomimo zadania mu ponad 100 obrażeń.

 

VIPowi można by zwiększyć dodatkowe życie za zabójstwo z 3->5 i HS z 5->8; SVIPowi z aktualnych 6->7 i HS z 9->11 (miał już wcześniej zwiększane, dalsze podwyższanie znowu prowadziłoby do zbytniej przewagi). Brak obrażeń od upadku również można dodać. Co do koła broni to niby spoko pomysł, ale z drugiej strony ma on już darmowe granaty, defuse kit oraz kamizelkę i hełm. W praktyce i tak zawsze stać go na broń i prawie nigdy nie ma potrzeby grania rund eco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności