Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z moją rezygnacją, chciałbym napisał również opinię o Arenie. Opinia będzie ogólna jak i o jednym serwerze, na którym głównie grałem czyli JailBreak. Zaczynając:

Świetne jest to, że za każdym razem gdy miałem jakąś sprawę to Właściciele się ją wyjaśnić, jednakże dalej jesteście leniwi :/. Często popełniacie coś typu @ SchMidTczy @ PiKegdzie chłopaki mają naprawdę dużo rang, i pełnią duże funkcję gdzie przejawiają się takie rzeczy jak u Schmidta, czyli gdy robi np. Serwer 5vs5 to coraz mniej uwagi poświęca dla Deathrun'a, który umiera. Pamiętajcie o osobach które są niedocenione, ze względu na błachostki typu wiek tak jak @logo713x13.pngMikrus. To jest naprawdę ogromny minus, bo uważam że osoby potencjalnie mogłyby się sprawdzić, a wtedy chłopaki mogli by się skupiać na swojej robocie, a nie wszystko na raz. Lub osoby które są przehypowane, są uważane za osoby które robią bardzo dużo, a tak naprawdę nie robią tyle, na tyle są oceniane. Dochodząc do forum, bardzo dużym minusem są nieobecności, gdzie gracze mogą ich walić ile chcą a i tak mają te rangi. Nie podoba mi się również to, że przy podaniach każdy może sobie napisać Tak/Nie bez żadnych argumentów, i wtedy ta odpowiedź jest wliczana, myślę że 3 argumenty byłyby lepszym wyjściem. Przy forum chciałbym również przejść do community, które cytując Vasto "Na arenie naprawdę nikt nie życzy ci dobrze, każdy myśli tylko o sobie i w ch*ju mają jak ci pójdzie". Wiadomo, nikt nie zmieni community ale opinia to opinia. Mówiąc o opiniach, denerwuję mnie również to, że jeśli ktoś uznajmy składa podanie na "Grafika" i na początku zostanie odrzucona, ale później osoba zaufana napisze to cyk, magicznie właściciel zmienia zdanie. Chyba większość osób wie do czego pieję :EZ:. Najbardziej irytującą rzeczą, dla mnie jako admina był chyba Taryfikator. Uważam, że osoba która dostanie admina sama potrafi ocenić wykroczenie. A taryfikator narzuca to z góry, nonsens. Nawiązując do regulaminów, również znikające punkty z regulaminu, bardzo śmieszy mnie takie coś. Najpierw coś jest w regulaminie, potem znika. Również podania, patrząc na Mateusza, PoProstuDamiana, stwierdzam że ludzie powinni móc składać mniej podań, i jakimś określonym czasie a nie po 5 na tydzień.... Tak samo zapychanie rang, jak teraz jest to trochę zniwelowane, tak jak zaczynałem grać to strasznie dużo było właśnie zapychaczy rang. Z plusów, bardzo fajną rzeczą jest "Areniak miesiąca". Fajnie jest nagrodzić osobę, która na to zasługuję. Tak samo miejsca, gdzie gracze mogą zostawić swoje pluginy, czasem można znaleźć tam perełki. Samo forum, uważam że jest jednym z najlepiej rozmieszczonych i najlepiej wyglądających forów jakie widziałem. Sama redakcja, jest super zrobiona jednakże brakuję tam osoby która by to wszystko codziennie ciągnęła. Ale na forum najlepsze są chyba profile, gdzie możesz wstawić swoją muzykę, masz nagrodę za daną rzecz, jest to super i jest to unikalne.

Z forum to chyba tyle, także teraz chciałbym przejść do JailBreak'a.

Największą wadą Jailbreak'a są kary. Administratorzy nie mogą dawać za wysokich kar bo jest problem, nie mogą spinać bo jest problem, a jak dają tylko upomnienia TO JEST JESZCZE WIĘKSZY PROBLEM. Takie coś doprowadza administratorów do szału. Tak samo, jak innowacyjne rzeczy. Fajnie, że wprowadzacie coś nowego ale dalej nikt nie naprawi bugów które są nienaprawione od miesięcy. Również możliwość wrócenia na stanowisko admina, co jest strasznie głupie. Mamy przykład Kubusia, który odwalił co odwalił. Ostatnio również nową rzeczą jest problem, który tyczy się tego, że jest dwóch M@ i rzucają na siebie obowiązki. Np. ja rozmawiam z jednym, że muszą zrobić to, to, to a on potem przerzuca to na drugiego, i tak naprawdę nikt tego nie zrobi... Również dużym problemem są permabany, pamiętamy sytuacje rudego i GetPowera, którzy dostali unmuty a nie powinni, patrząc na ich SB. Ale są również dobre strony Jailbreak'a takie jak to, że zawsze można było m@ złapać. Nie ważne co robił miał czas aby z tobą o czymś pogadać. Bardzo fajne było to, że SK4N3R zawsze rozmawiał ze swoimi adminami, o tym czy chcielibyśmy danego gracza jako admina JailBreak. Było to naprawdę fajne. Tak samo community, choć patusy to jednak fajnie czasem było się z czegoś pośmiać, typu Sadystka na karaoke :kappa:. Na koniec zostawiłem dwie rzeczy które mnie najbardziej zdenerwowały, czyli humorki i prowokacja. Zacznę od humorków, często było gdy m@ miał zły humor wbił na serwer ktoś coś zrobił i cyk ban, a często jest tak że prawie nikt nie dostaje bana... A co do prowokacji, było to coś typu: Wbijasz na serwer, akurat jest m@ ktoś zaczyna wydawać nienaturalne dźwięki dajesz mu muta a potem jest spina, bo to tylko żarty. Na koniec, chciałbym powiedzieć że jak przychodziłem na Arenę i JB to było tu naprawdę fajnie, na Forum dalej jest, jednakże Jailbreak został zniszczony przez nie niwelowaną patologię... To tyle, chciałbym abyście wypowiadali się i pisali z czym się zgadzacie/ nie zgadzacie i argumenty, może to po prostu ja to tak widzę, a może bardzo dużo osób sądzi tak samo a po prostu boją się o tym otwarcie mówić?

• Lubię to! 4
  • Smutne. 1
  • Wow! 2
  • Kocham to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o jb to prawda.

Ale w sprawie schmidta,drką sie zajmuje i serwer stracił graczy przez chwilowe usunięcie gangów.

• Smutne. 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to samo co up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie się zgadzam z większością rzeczy.

Dobra opinia.

• Wow! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wręcz opinia zajebista.
Moim zdaniem jednakże z forum robi się syf powoli.
A jeżeli chodzi o nasze kochane JB to oczywiście dosłowna patologia lecz co na to poradzić? 

Wielki plus dla ciebie c; 

A i masz przesrane za wspomnienie o karaoke >.>

• Haha! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra widze, ze dales mi tutaj leciutkie pole do rozpisania sie wiec zaczynajmy:

18 minut temu, Matysiak napisał:

Świetne jest to, że za każdym razem gdy miałem jakąś sprawę to Właściciele się ją wyjaśnić, jednakże dalej jesteście leniwi :/

ciezko oczekiwac wszystkiego w tempie ekspresowym od zaledwie 2 osob, staraja sie jak moga a i tak bedzie gorzej w pazdzierniku gdy beda studnia etc.

jest dobrze, zawsze moze byc lepiej ale nie ma co oczekiwac, ze kazda sytuacja zostanie rozpatrzona w 5 minut.

21 minut temu, Matysiak napisał:

Często popełniacie coś typu @ SchMidTczy @ PiKegdzie chłopaki mają naprawdę dużo rang, i pełnią duże funkcję gdzie przejawiają się takie rzeczy jak u Schmidta, czyli gdy robi np. Serwer 5vs5 to coraz mniej uwagi poświęca dla Deathrun'a, który umiera.

tu sie musze zgodzic, bo sam widze po np @ SchMidTktory jak mial m@ Surfa czy tez jakiegos admina gdzies/globala i act bardzo dobrze sie sprawowal, mial duzo czasu, byl aktywny, pomagal innym graczom i mial jak rozpatrywac rozne rzeczy- ogolnie sprawowal sie bardzo dobrze, zreszta @ PiKetak samo. Jednak jak obecnie chlopaki maja po 6-8 (nie wiem ile dokladnie) rang to widac, ze sie staraja ale nie da sie pogodzic wszystkiego przez co wydaje sie jakby nic nie robili, bo ciezko jest pogodzic zycie prywatne z ogarnianiem tylu rang. Prosty przyklad- @ SchMidTzaniedbal zgloszenia jako ACT, ktore obecnie przeglada @ fili bo chlopak nie ma czasu czy tez gt na serwerze/serwerach jest slabe, bo ma kolejne rangi na glowie zreszta tak samo jak @ PiKe. @ PiKeoraz @ SchMidTwiem, ze moze wam sie wydawac, ze na Was co chwile naskakuje, ze "nic nie robicie" ale wcale tak nie uwazam. Po prostu wiem jak to wygladalo jeszcze chociazby w czerwcu/lipcu gdy mieliscie duzo czasu na ogarniecie swoich zadan. Nie mam nic do Was czy tez nie zycze Wam zle tylko po prostu jak tez niektorzy probuje Wam przekazac, ze jak nie macie czasu na ogarniecie tylu rol to poproscie kogos o pomocna dlon/napiszcie nieobecnosc by odpoczac od zadan czy tez niestety zrezygnujcie z czegos, nic na sile. Anyway powodzenia :FeelsOkayMan:

26 minut temu, Matysiak napisał:

czyli gdy robi np. Serwer 5vs5

Wiem, ze tu pewnie nikt sie nie zgodzi ale jak dla mnie wprowadzenie w tak SZYBKIM tempie tych serwerow nie bylo dobre. Dlaczego? Jailbreak jest bardzo wymagajacym trybem nad ktorym trzeba siedziec nawet i miesiac/kilka a tutaj zostal wprowadzony w kilka dni z bledami (wywalanie co chwile, NS nie moglo wbijac) tak samo 5vs5, zdecydowaliscie, ze je wprowadzicie w Srode i juz po 2 dniach serwer byl gotowy co bylo idiotyczne ale to tylko moje zdanie, nie traktujcie jako hejt.

31 minut temu, Matysiak napisał:

Pamiętajcie o osobach które są niedocenione, ze względu na błachostki typu wiek tak jak @logo713x13.pngMikrus. To jest naprawdę ogromny minus, bo uważam że osoby potencjalnie mogłyby się sprawdzić, a wtedy chłopaki mogli by się skupiać na swojej robocie, a nie wszystko na raz.

Postaw sie w sytuacji Wlascicieli- mieli wtedy naprawde dwoch ogarniajacych i dobrze wykonujacych swoje zadania dojrzalych chlopakow oraz dzieciaczka, ktory ma admina rt1 i jest wielka zagadka przez jego wiek/dojrzewanie. Co bys wybral?

33 minuty temu, Matysiak napisał:

Najbardziej irytującą rzeczą, dla mnie jako admina był chyba Taryfikator. Uważam, że osoba która dostanie admina sama potrafi ocenić wykroczenie. A taryfikator narzuca to z góry, nonsens. Nawiązując do regulaminów, również znikające punkty z regulaminu, bardzo śmieszy mnie takie coś. Najpierw coś jest w regulaminie, potem znika.

taryfikator musi byc, bo on jest bardzo potrzebny tak to admini mogliby zbanowac na pol roku kogos za przeklenstwo.

34 minuty temu, Matysiak napisał:

Również podania, patrząc na Mateusza, PoProstuDamiana, stwierdzam że ludzie powinni móc składać mniej podań, i jakimś określonym czasie a nie po 5 na tydzień....

Z tego co pamietam to w regulaminie jest napisane, ze nie mozna skladac co chwile podan jak sie nie spelnia wymagan etc.

35 minut temu, Matysiak napisał:

Z plusów, bardzo fajną rzeczą jest "Areniak miesiąca". Fajnie jest nagrodzić osobę, która na to zasługuję. Tak samo miejsca, gdzie gracze mogą zostawić swoje pluginy, czasem można znaleźć tam perełki. Samo forum, uważam że jest jednym z najlepiej rozmieszczonych i najlepiej wyglądających forów jakie widziałem.

Trzeba sie zgodzic, po prostu trzeba. "Areniak miesiaca" jest jedna z lepszych rzeczy jaka istnieje i sam az sie ciesze lekko, ze obecnie sie tam znajduje :pepoHappy:

36 minut temu, Matysiak napisał:

Sama redakcja, jest super zrobiona jednakże brakuję tam osoby która by to wszystko codziennie ciągnęła. Ale na forum najlepsze są chyba profile, gdzie możesz wstawić swoją muzykę, masz nagrodę za daną rzecz, jest to super i jest to unikalne.

Sam dobrze wiesz jaka jest spolecznosc, zawsze bedzie zle i takie osoby sie przez to zniechecaja ;/ 

37 minut temu, Matysiak napisał:

Największą wadą Jailbreak'a są kary. Administratorzy nie mogą dawać za wysokich kar bo jest problem, nie mogą spinać bo jest problem, a jak dają tylko upomnienia TO JEST JESZCZE WIĘKSZY PROBLEM. Takie coś doprowadza administratorów do szału.

Postaw sie w sytuacji @ SK4N3R i @ Dover dwoch wczesniejszych m@ czyli Keziak oraz Tosiek przyzwyczaili adminow do banowania za blahostki typu dwa przeklenstwa, jedno glosniejsze slowo etc. przez co JB przezywalo traficzny okres- aktywnosc byla tragiczna a community bylo 3x gorsze. Skaner widzac obecna wtedy sytuacje JB musial zmienic adminow jak i zreszta spolecznosc o 180 stopni. W miesiac aktywnosc podskoczyla kilkukrotnie, admini wreszcie nie banowali za nic i znowu gralo sie bardzo przyjemnie na Jailbreaku ale nic nie trwa wiecznie, Majorowie nie maja tyle czasu, admini tak samo i wszystko zmierza do tego co sie dzialo kilka miesiecy temu. Lepiej zamiast plakac, ze nic nie mozna i jest patologia etc. przekonajcie Skanera i Dovera, zeby przywolac graczy do porzadku. Idz porozmawiaj z nimi, przedstaw im to jakos- takie rozmowy zawsze pomoga. 

49 minut temu, Matysiak napisał:

Tak samo, jak innowacyjne rzeczy. Fajnie, że wprowadzacie coś nowego ale dalej nikt nie naprawi bugów które są nienaprawione od miesięcy.

tak samo zamiast bez sensownie spamic napisz do opiekuna/wlasciciela na spokojnie jak bedzie mial czas czy nie moglby tego naprawic.

50 minut temu, Matysiak napisał:

Ostatnio również nową rzeczą jest problem, który tyczy się tego, że jest dwóch M@ i rzucają na siebie obowiązki. Np. ja rozmawiam z jednym, że muszą zrobić to, to, to a on potem przerzuca to na drugiego, i tak naprawdę nikt tego nie zrobi...

Tak samo jak w przypadku Schmidta oraz Pike' a nie maja tyle czasu, jeden pracuje i chodzi na studia a drugi dalej uczy sie w szkole przez co nie maja tyle czasu wiec to normalne, ze beda sobie obowiazki przekazywali.

51 minut temu, Matysiak napisał:

Również dużym problemem są permabany, pamiętamy sytuacje rudego i GetPowera, którzy dostali unmuty a nie powinni, patrząc na ich SB

Ludzie sie zmieniaja bla bla bla... wezmy przyklad Rudego ktory imo sie poprawil a nie ma co karac kogos za przeszlosc jezeli widac jego skruche.

53 minuty temu, Matysiak napisał:

Ale są również dobre strony Jailbreak'a takie jak to, że zawsze można było m@ złapać. Nie ważne co robił miał czas aby z tobą o czymś pogadać. Bardzo fajne było to, że SK4N3R zawsze rozmawiał ze swoimi adminami, o tym czy chcielibyśmy danego gracza jako admina JailBreak.

Tu sie zgadzam, sam jak mialem jeszcze admina zawsze moglem isc z prosba/pytaniem do Skanera czy Micha i mi pomagali, obojetnie czego by nie robili w tamtym czasie i tak chetnie pomoga za co wielki +. co do drugiej czesci rowniez wielki +, jest to jedna z najlepszych rzeczy jaka robi Skaner czyli zawsze obojetnie czy chodzi o propozycje, podanie o admina czy tez jakies pytanie zawsze wchodzil z nami w dyskusje i chetnie sluchal naszego zdania. Wielki +

58 minut temu, Matysiak napisał:

Tak samo community, choć patusy to jednak fajnie czasem było się z czegoś pośmiać, typu Sadystka na karaoke :kappa:.

oj tak mozna bylo czesto sie posmiac :pepeOK:

Troszke sie rozpisalem ale poczulem chec wypowiedzenia sie, milego czytanka :pepeLove:

Co do samej w sobie opinii to jedna z lepszych- dluga, dobra a przede wszystkim szczera.

• Lubię to! 2
  • Kocham to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

juz ide ogarnac jb skoro tak zle

• Haha! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

4 godziny temu, Matysiak napisał:

1. Największą wadą Jailbreak'a są kary. Administratorzy nie mogą dawać za wysokich kar bo jest problem, nie mogą spinać bo jest problem, a jak dają tylko upomnienia TO JEST JESZCZE WIĘKSZY PROBLEM. Takie coś doprowadza administratorów do szału. 

Na początku okresu pełnienia funkcji major admina prosiłem Was o niskie kary i ostrzeżenia. Jak wyszło? Admini dali sobie wejść na głowę. Ostrzegali graczy kilkukrotnie. Banowali w ostateczności. Teraz za kilka przekleństw, lekką obrazę, nienaturalne dźwięki i tak dalej chcecie banować graczy na kilka godzin. Rozumiem, że wracamy do czasów Keziaka, gdzie za byle przewinienie dostawało się wysokie kary, gdzie graczy z dnia na dzień było coraz mniej? Pewnie też nie wiecie czemu tyle skarg na JB. Rozumiem, że to moja wina, że admini z jednej skrajności przechodzą w drugą skrajność; że nie potrafią logicznie myśleć i banować w miarę obiektywnie. 

Tak samo, jak innowacyjne rzeczy. Fajnie, że wprowadzacie coś nowego ale dalej nikt nie naprawi bugów które są nienaprawione od miesięcy. 

Nie mamy tyle obowiązków co wy, tylko dużo więcej. Dostajemy kilkanaście wiadomości dziennie. Nie mamy czasu na wszystko, albo przynajmniej ja (żeby nie mówić za kogoś :v) czasem wiadomości się pomija, lub zapomina o nich. Ja od strony technicznej nie jestem w stanie jakkolwiek pomóc serwerowi. Bonio ma kilkanaście serwerów na głowie. Często piszę z nim co by tu wprowadzić, zmienić, lub naprawić. Bonio naprawdę dużo robi i stara się.

Również możliwość wrócenia na stanowisko admina, co jest strasznie głupie. Mamy przykład Kubusia, który odwalił co odwalił. 

To kogo przyjmujemy na stanowisko admina, to już nasza sprawa. Niektórzy dostają drugą szansę, bo dobrze sprawowali się na tym stanowisku wcześniej. To kto i jak wykorzysta swoją szansę nie jest już zależne od nas. 

Również dużym problemem są permabany, pamiętamy sytuacje rudego i GetPowera, którzy dostali unmuty a nie powinni, patrząc na ich SB.

Dając permmuta komuś, kto zawsze komunikuje się przez mikrofon na serwerze prowadzisz tylko do zmiany sieci przez tego gracza. :Clap:I pamiętaj- mute mute'owi nierówny. Niektórzy zmieniają zachowanie.

Humorków i prowokacji nie będę komentował- bawi mnie to tak samo, jak "wielka patologia na JB" ;) 

Edytowane przez SK4N3R
  • Wow! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Eh, @logo713x13.pngMatysiakwracaj szybko bo nie bede sie mial z kim klocic :PepeHands:

Najz Opinia :HYPERS:

Edytowane przez Kostek*
  • Smutne. 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W koncu cos sensownego, gratulacje z mojej strony.

Jedyne co chciałbym tutaj napisać to to, że jb jest wymagającym serwerem, pograłem tam dosłownie chwilkę i nie mam zbytnio rozeznania ale wiem, że skaner i michaś się starają ogarniać tam w miarę możliwości. 

btw dział propozycje był i jest cały czas otwarty, mogłeś tam walić drzwiami i oknami a nie teraz wymieniać co jest źle i co jest nie tak :/ 

@logo713x13.pngMikrus

Co do pełnienia swoich obowiązków jako mod czy też m@ nie jestem w tym sam na drkach i sam jako mod. Na drkach mam swoich adminów i jeżeli czas mi nie pozwala to oni dbają o serwer, tak samo secret robi, ja jestem pod nim a pode mna sa chlopaki. Co do moda to jest nas 4, więc jeżeli 1/2 z nas nie ma czasu to inni ogarniają forum w tym czasie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spoiler

image.png.6f059290df500a44c185acd6d6ff0077.png

^nadal relatable, wystarczy dodać content do zmiany.

miło też zobaczyć opinie, która nie wygląda tak:

Cytat

+fajne

+super duper ludziska dali mi na tak pod podaniem na gówniaka

+kupiem vipa

już jebać te jb, ale przeciętny poziom postów na forum to tragedia.

chciałby człowiek dożyć czasów, gdzie poza nielicznymi perełkami da się przeczytać cokolwiek sensownego, aczkolwiek ja mam przeczucie, że to się stanie dopiero przy ewentualnym upadku/sprzedaży areny :LUL:

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

bardzo dobra opinia Adamie :3

Edytowane przez KopuS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra opinia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi