Skocz do zawartości
empi

[Rozwiązane] Nowa interpretacja regulaminu JB

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Propozycja to: Zmiana, dodanie lub usunięcie niektórych punktów z regulaminu + Usprawnienie serwera
Treść: Przeczytałem owy regulamin i zauważyłem (nie tylko Ja), że brakuje kilku punktów, które powinny znaleźć się w regulaminie i chciałbym je zaproponować, dodatkowo chciałem zaproponować rzecz, która dotyczy Freedaya i innych rzeczy, które należałoby naprawić lub usprawnić, ale to wszystko jest na końcu tego tematu.

Zasady Ogólne

Zmiana podpunktów:

1. 1 CT przypada na 4 TT
Moja propozycja:
1. 1 CT przypada na 5 TT

Myślę, że jak wejdzie moja propozycja w życie cała sprawa związana z limitem CT będzie wyglądała lepiej, ponieważ im więcej więźniów tym lepiej, po drugie są dni, w których każdy się pcha do CT, serwer nie jest nastawiony pod bunty, więc Strażnicy zazwyczaj ogarniają sprawę i na spokojnie można zmienić owy podpunkt.

18. Na serwerze jest zakaz umyślnego resetowania HP poprzez odpalenie Trybu Walki.
Proponuję następująco:
18. Na serwerze obowiązuje zakaz umyślnego resetowania HP poprzez odpalenie Trybu Walki. Strażnik może to zrobić jedynie, gdy wymyślił sobie zabawę, w której obowiązkowo każdy musi mieć 100 HP, na przykład Kamikadze.

No wszystko spoko, ale jak ktoś chce zrobić zabawę, na przykład Kamikadze, która polega na tym, żeby mieć jak najmniej HP i skaczemy na niej z wieży, to wiadome, że jeżeli ktoś ma mniej HP, to wyrówna każdemu do ilości 100 HP, tak żeby każdy miał szansę, więc ten podpunkt należy doprecyzować, wedle mojej interpretacji lub innej.

Zasady Strażnika

Dodanie podpunktów:

2. Podczas FreeDay'a Strażnik może kampić i zajmować jedno wybrane pomieszczenie.
Żeby nie było wątpliwości proponuję dodać odnośnik do tego punktu w postaci:
2.1. Strażnik może również kampić w Gunroomie, lecz musi liczyć się z tym, że dane pomieszczenie zaczyna się od podłogi i więzień, na przykład może kampić na fotelu w tym pomieszczeniu.

Piszę o tym, ponieważ gracze mówią, że nie można kampić w Gunroomie, a u nas od zawsze była taka możliwość, więc takie doprecyzowanie tych zasad będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

16. Strażnik ma nakaz przebywania do końca mapy w swojej drużynie. Jeżeli wyjdzie w dowolnym czasie, podczas trwania rundy podchodzi to pod Bugowanie Mapy i jest karane zgodnie z Taryfikatorem Banów.

Zmiana podpunktów:

5. Każde polecenie wydane przez Strażnika musi być odliczone od 3 do 0. W przypadku gdy tego nie zrobi i zabije więźnia, jest to freekill.
Proponuję następująco
5. Każde polecenie wydane przez Strażnika musi być odliczone. W przypadku gdy tego nie zrobi i zabije więźnia, jest to freekill.

Dopiero zauważyłem, że w regulaminie jest określone, że polecenie musi być odliczone od 3 do 0. Prawie wszyscy gracze odliczają od 5 do 0, więc proponuję znieść ten limit związany z od kiedy do kiedy i zinterpretować ten podpunkt tak jak proponuje, ponieważ i tak prawie wszyscy gracze odliczają od 5 do 0.

9. Strażnik może nakazać noszenia maksymalnie 2 czapek. (W przypadku nakazu kolejno Czapki1 i Czapki2, Więzień nosi Czapkę2, po jej odwołaniu zakłada Czapkę1).

Proponuję zmianę na:

9. Strażnik może nakazać noszenia maksymalnie jednej czapki.

Uważam, że komplikowanie życia nowym więźniom na serwerze takim nakazem trochę nie przystaje, ponieważ większość nowych osób i tak nie pojmuje takiego nakazu i zazwyczaj noszą pierwszą czapkę lub jak Strażnik odwoła tą drugą to całkiem zdejmują, a mają do założenia tą pierwszą. Nie zniechęcajmy graczy w ten sposób do gry na serwerze, po drugie aktualnie i tak nikt tego teraz nie używa, ale kiedyś to było modne i komplikowało to życie nowym graczom, więc zastąpmy to nakazem noszenia maksymalnie jednej czapki.

Zasady Zabaw

Dodanie podpunktów:

7. Strażnik ma zakaz dawania zabawy po buncie.
8. Strażnik ma zakaz dawania zabawy po zabawie, na przykład jeżeli we środę była Wojna Gangów, to we czwartek nie może być Wojna na Granaty.

Taryfikator Banów

Zmiana podpunktów:

• Robienie z graczy idiotów - Ban 1 Dzień/Ban 1 Tydzień

Proponuję zmienić dany podpunkt na:

• Robienie z graczy idiotów - 30 minut do 24 Godzin

Trochę ironią jest to, że osoby, które kogoś trollują i dla żartu wprowadzają kogoś w błąd nie mając pojęcia o tym podpunkcie są gorzej karani, niż osoba, która zrobi Mass FK. Jest to dobry podpunkt, ale ban na 1 Tydzień za takie coś to stanowczo za dużo. Proponuję, że przy powtarzających się sytuacjach wielokrotnie karać z automatu taką osobę na 1 Dzień, aż wreszcie sobie odpuści, ale najpewniej nie ma takiej osoby i szybko sobie daruje dalsze trollowanie, więc nie ma sensu jej karać na 1 Tydzień.

• Wykorzystywanie bugów Serwera i Mapy - Ban 3 godziny do 5 Godzin

Proponuję zmienić ten podpunkt na:

• Wykorzystywanie bugów Serwera i Mapy - Ban 3 godziny do 24 Godzin

Myślę, że przy wielokrotnie powtarzających się sytuacjach na serwerze związanych z wykorzystywaniem bugów Serwera lub Mapy można taką osobę potraktować jeszcze surowiej i zbanować ją na 24 Godziny.

• Kampienie na Zabawach, które tego nie wymagają/zezwalają - Ban 30min

Myślę, że to oczywiste, ale proponuję dodać ową opcję do Taryfikatora Banów:

• Kampienie na Zabawach, które tego nie wymagają/zezwalają - Slay/Ban 30min

Dodanie podpunktów:

• Bugowanie mapy - Ban 30 minut do 3 godzin

Usprawnienie serwera

• Naprawa banów na CT, ponieważ gdy wczoraj kogoś banowałem i klikałem na niego kara nadawała się HLTV i jednocześnie przenosiło go ze Spectów do Terrorystów.
  • Naprawa ożywiania więźniów przez komendę /a. Dzisiaj była taka sytuacja, że gdy chciałem ożywić jakiegoś Więźnia w Menu ożywiania byli żywi gracze i gdy klikałem na siebie teleportowało mnie do celi i gdy tak spamiłem na sobie, ciągle respiło mnie w jednym punkcie celi, tak samo innych więźniów.

bT2Q5l8.jpg

rUcmudx.jpg

• Dodatkowo proponuję zmienić zasadę działania FreeDaya tak, żeby trwał on na przykład 3 minuty rundy, następnie żeby po skończonym FD teleportowało gracza do celi i później normalnie uczestniczył w zabawach, które prowadzi Strażnik.
  • Przerobienie pluginu banów na CT tak, żeby można było nadawać czas trwania tej kary.
  • Przywrócenie normalnych czapek zamiast kostiumów.
  • Blokada komendy /zmiana, gdy jest Admin.

Myślę, że to na tyle. Jeżeli coś się jeszcze znajdzie, to oczywiście napisze propozycję.

Pozdrawiam

Edytowane przez empi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko na tak. 

9 minut temu, empi napisał:

Przerobienie pluginu banów na CT tak, żeby można było nadawać czas trwania tej kary.

Tak!!!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajne, szanuję za chęci :D. Na tak

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TAK! :yes: Tylko "1. 1 CT przypada na 5 TT" to akurat bym zostawił tak jak było niektórzy sobie nie radzą na 4 TT a co dopiero na 5 :))

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawał dobrej roboty, widzę cię w przyszłości na randze wyższej :pepeLove:

To 1tt na 4 ct bym zostawił, reszta na tak

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak

tylko bez tego 1 ct na 5 tt

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko na tak.

1ct na 4 czy 5 tt to bez znaczenia, jak ktoś ogarnia i potrafi kreatywnie prowadzić to sobie poradzi i nie będzie widać różnicy.

Edytowane przez Mathy
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ożywianie już naprawione

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tak 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat trochę stoi, więc odświeżam, aczkolwiek niektóre osoby mogą się jeszcze wypowiedzieć, jeżeli oczywiście chcą.

@ Alelluja, @ DUDUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.06.2020 o 19:54, empi napisał:

1. 1 CT przypada na 4 TT
Moja propozycja:
1. 1 CT przypada na 5 TT

Myślę, że jak wejdzie moja propozycja w życie cała sprawa związana z limitem CT będzie wyglądała lepiej, ponieważ im więcej więźniów tym lepiej, po drugie są dni, w których każdy się pcha do CT, serwer nie jest nastawiony pod bunty, więc Strażnicy zazwyczaj ogarniają sprawę i na spokojnie można zmienić owy podpunkt.

Zmienione.

18. Na serwerze jest zakaz umyślnego resetowania HP poprzez odpalenie Trybu Walki.
Proponuję następująco:
18. Na serwerze obowiązuje zakaz umyślnego resetowania HP poprzez odpalenie Trybu Walki. Strażnik może to zrobić jedynie, gdy wymyślił sobie zabawę, w której obowiązkowo każdy musi mieć 100 HP, na przykład Kamikadze.

No wszystko spoko, ale jak ktoś chce zrobić zabawę, na przykład Kamikadze, która polega na tym, żeby mieć jak najmniej HP i skaczemy na niej z wieży, to wiadome, że jeżeli ktoś ma mniej HP, to wyrówna każdemu do ilości 100 HP, tak żeby każdy miał szansę, więc ten podpunkt należy doprecyzować, wedle mojej interpretacji lub innej.

Gotowe.

2. Podczas FreeDay'a Strażnik może kampić i zajmować jedno wybrane pomieszczenie.
Żeby nie było wątpliwości proponuję dodać odnośnik do tego punktu w postaci:
2.1. Strażnik może również kampić w Gunroomie, lecz musi liczyć się z tym, że dane pomieszczenie zaczyna się od podłogi i więzień, na przykład może kampić na fotelu w tym pomieszczeniu.

Piszę o tym, ponieważ gracze mówią, że nie można kampić w Gunroomie, a u nas od zawsze była taka możliwość, więc takie doprecyzowanie tych zasad będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie widzę sensu zmieniania tego punktu, tym bardziej, że na serwer został wgrany nowy FreeDay.

16. Strażnik ma nakaz przebywania do końca mapy w swojej drużynie. Jeżeli wyjdzie w dowolnym czasie, podczas trwania rundy podchodzi to pod Bugowanie Mapy i jest karane zgodnie z Taryfikatorem Banów.

Dodane, lecz inaczej ujęte.

5. Każde polecenie wydane przez Strażnika musi być odliczone od 3 do 0. W przypadku gdy tego nie zrobi i zabije więźnia, jest to freekill.
Proponuję następująco
5. Każde polecenie wydane przez Strażnika musi być odliczone. W przypadku gdy tego nie zrobi i zabije więźnia, jest to freekill.

Dopiero zauważyłem, że w regulaminie jest określone, że polecenie musi być odliczone od 3 do 0. Prawie wszyscy gracze odliczają od 5 do 0, więc proponuję znieść ten limit związany z od kiedy do kiedy i zinterpretować ten podpunkt tak jak proponuje, ponieważ i tak prawie wszyscy gracze odliczają od 5 do 0.

Dodane, lecz inaczej ujęte.

9. Strażnik może nakazać noszenia maksymalnie 2 czapek. (W przypadku nakazu kolejno Czapki1 i Czapki2, Więzień nosi Czapkę2, po jej odwołaniu zakłada Czapkę1).

Proponuję zmianę na:

9. Strażnik może nakazać noszenia maksymalnie jednej czapki.

Uważam, że komplikowanie życia nowym więźniom na serwerze takim nakazem trochę nie przystaje, ponieważ większość nowych osób i tak nie pojmuje takiego nakazu i zazwyczaj noszą pierwszą czapkę lub jak Strażnik odwoła tą drugą to całkiem zdejmują, a mają do założenia tą pierwszą. Nie zniechęcajmy graczy w ten sposób do gry na serwerze, po drugie aktualnie i tak nikt tego teraz nie używa, ale kiedyś to było modne i komplikowało to życie nowym graczom, więc zastąpmy to nakazem noszenia maksymalnie jednej czapki.

Gotowe.

7. Strażnik ma zakaz dawania zabawy po buncie.
8. Strażnik ma zakaz dawania zabawy po zabawie, na przykład jeżeli we środę była Wojna Gangów, to we czwartek nie może być Wojna na Granaty.

Gotowe.

• Naprawa banów na CT, ponieważ gdy wczoraj kogoś banowałem i klikałem na niego kara nadawała się HLTV i jednocześnie przenosiło go ze Spectów do Terrorystów.

Gotowe.

• Naprawa ożywiania więźniów przez komendę /a. Dzisiaj była taka sytuacja, że gdy chciałem ożywić jakiegoś Więźnia w Menu ożywiania byli żywi gracze i gdy klikałem na siebie teleportowało mnie do celi i gdy tak spamiłem na sobie, ciągle respiło mnie w jednym punkcie celi, tak samo innych więźniów.

bT2Q5l8.jpg

rUcmudx.jpg

Gotowe.

• Dodatkowo proponuję zmienić zasadę działania FreeDaya tak, żeby trwał on na przykład 3 minuty rundy, następnie żeby po skończonym FD teleportowało gracza do celi i później normalnie uczestniczył w zabawach, które prowadzi Strażnik.

Odpada.

• Przerobienie pluginu banów na CT tak, żeby można było nadawać czas trwania tej kary.

Odpada.

• Przywrócenie normalnych czapek zamiast kostiumów.

Czemu? Nie widzę aby ktoś się skarżył na kostiumy.

• Blokada komendy /zmiana, gdy jest Admin.

Gotowe.

Taryfikator Banów

Zmiana podpunktów:

• Robienie z graczy idiotów - Ban 1 Dzień/Ban 1 Tydzień

Proponuję zmienić dany podpunkt na:

• Robienie z graczy idiotów - 30 minut do 24 Godzin

Trochę ironią jest to, że osoby, które kogoś trollują i dla żartu wprowadzają kogoś w błąd nie mając pojęcia o tym podpunkcie są gorzej karani, niż osoba, która zrobi Mass FK. Jest to dobry podpunkt, ale ban na 1 Tydzień za takie coś to stanowczo za dużo. Proponuję, że przy powtarzających się sytuacjach wielokrotnie karać z automatu taką osobę na 1 Dzień, aż wreszcie sobie odpuści, ale najpewniej nie ma takiej osoby i szybko sobie daruje dalsze trollowanie, więc nie ma sensu jej karać na 1 Tydzień.

• Wykorzystywanie bugów Serwera i Mapy - Ban 3 godziny do 5 Godzin

Proponuję zmienić ten podpunkt na:

• Wykorzystywanie bugów Serwera i Mapy - Ban 3 godziny do 24 Godzin

Myślę, że przy wielokrotnie powtarzających się sytuacjach na serwerze związanych z wykorzystywaniem bugów Serwera lub Mapy można taką osobę potraktować jeszcze surowiej i zbanować ją na 24 Godziny.

• Kampienie na Zabawach, które tego nie wymagają/zezwalają - Ban 30min

Myślę, że to oczywiste, ale proponuję dodać ową opcję do Taryfikatora Banów:

• Kampienie na Zabawach, które tego nie wymagają/zezwalają - Slay/Ban 30min

Dodanie podpunktów:

• Bugowanie mapy - Ban 30 minut do 3 godzin

Gotowe.

Sprawa została wyjaśniona.
  • Lubię to! 2
DUDUS,

Aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności